Hakkımızda


Sivrihisar OSB

Sivrihisar OSB; 2002 yılında Bakanlıkça kuruluş sicili almış ve 2015 yılında imar planı ve devamında proje çalışmalarına başlanmıştır. 2019 yılında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca ihale edilerek kredi kapsamında saha çalışmalarına (yol, elektrik, temiz su, atık su, yağmursuyu, drenaj, Telekom altyapı) başlamış, Bakanlıkça 3 yıllık ödenek aktarımı sonucu 2022 yılında inşaat ve elektrik altyapı imalatları tamamlanmış ve yatırımcıya hazır hale getirilmiştir.


Parsel alanları 5000 m2 ila 100.000 m2 arasında değişen 218 ha alanda 76 adet sanayi parseline sahip olan Sivrihisar Organize Sanayi Bölgesi tarihin en büyük ticaret güzergâhı olarak bilinen İpek Yolu' nun (E-80 karayolunun D-200) ve Ankara-Eskişehir-Bursa otoyolunun üzerinde kurulmuştur. Eskişehir ili Sivrihisar ilçesi, askeri ve sivil havacılık havaalanlarına, kara ve demir yolu taşımacılığının en önemli kavşak noktalarından biri olarak sahip olduğu coğrafi avantajı Sivrihisar OSB ile avantaja çeviriyor. Polatlı-Eskişehir gibi yakın demiryolu bağlantılarıyla da dikkat çeken Sivrihisar Organize Sanayi Bölgesi, Eskişehir' in sahip olduğu Gemlik liman bağlantısından da istifade edebilecek bir lojistik konuma sahiptir. Ankara-Eskişehir karayolu üzerinde bulunan OSB, Ankara' ya 130, Eskişehir' e 80 km mesafede yer alıyor. 

Sivrihisar Belediyesi, Eskişehir Ticaret Odası ile Eskişehir Valiliği Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı  (YİKOBB) ortaklığında gerçekleştirilen Sivrihisar Organize Sanayi Bölgesi tamamlanarak parsel tahsisine hazır hale getirilmiştir.

Savunma sanayi ve medikal sanayi için uygun yatırım imkânlarına sahip Sivrihisar OSB, Arıtma tesisi ve idari bina projelerini de  başlatacak olup  genişleme planını gelecekte hayata geçirecektir.

Sivrihisar OSB olarak, Türkiye ve Eskişehir ili Sivrihisar ilçesi ekonomisine yeni yatırımları davet ediyor ayrıca yatırım yapmalarına imkân sağlamak istiyoruz.